top of page

O televizi

Ústecký kraj byl až do nedávna jediným krajem bez vlastní regionální televize
s pokrytím celého svého území. Televize Ústeckého kraje vznikla ve spolupráci společností s bohatou zkušeností z mediální i reklamní sféry. Televize začala vysílat v červenci 2022 a od té doby se rozvíjí.

TelevizeUTV.jpeg

Sledovanost televizních kanálů navzdory rozvoji internetu i v dnešní době stále vzrůstá. ÚTV navíc patří do unikátní sítě regionálních televizí RegioTV1, které svým signálem pokrývají celou českou republiku. Televize je tak schopna uskutečňovat celostátní kampaně a vzájemně sdílet jakýkoli vhodný obsah.

AdobeStock_190652768.jpeg

Den co den přináší ÚTV svým divákům informace, které je zajímají nejvíce, protože se týkají jejich bezprostředního okolí. Na svých obrazovkách spatřují tváře, které běžně potkávají v reálném životě, ulice ve kterých žijí, nebo politiky, kteří je zastupují na komunální a regionální úrovni.  

Příjmy regionální televize plynou především ze spolupráce s krajem, městy, obcemi a jejich organizacemi (na základě dohodnuté podoby poskytování mediálního prostoru) a soukromým sektorem (reklamní spoty, kampaně, tematické pořady, sponzoring). Televize Ústeckého kraje díky úzké spolupráci s jinými, po desítky let fungujícími regionálními televizními stanicemi, tak nevstoupila na neprobádané území. 

bottom of page